Erkan Okur Resmi Web Sitesi

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Endüstri Mühendisliği Nedir ? İlgi Alanları Nelerdir ?
Makaleler - Endüstri Mühendisliği Makaleleri

Endüstri MühendisliğiEndüstri mühendisliği, insan, bilgi, malzeme, ekipman ve süreçlerin kullanılması, geliştirilmesi ve yönetimi ile ilgili mühendislik dalı. Endüstri mühendisleri; zaman, para, malzeme, enerji gibi kaynakların verimli kullanımına ve mühendislik hizmetlerinin kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarda bulunur.

Endüstri mühendisliği diğer mühendislik dallarından farklı bir yapıya ve düşünce sistemine sahiptir. En önemli fark endüstri mühendisliğinin parçayı değil bütünü gözönüne alarak çalışması, sistemin bütünüyle ilgilenmesidir. İkinci önemli fark ise her türlü uygulamada insan faktörünü dikkate almasıdır. Bu sebeplerden dolayı temel doğa bilimleriyle olan ilişkisinin yanında sosyal bilimlerle de iç içedir.

Stokastik Modelleme, Modelleme ve Optimizasyon Yöntemleri, Yöneylem Araştırması, Üretim Planlama, kalite denetimi ve güvence, Benzetim, İş Etüdü ve İş Güvenliği, üniversitelerdeki endüstri mühendisliği bölümlerinin başlıca derslerindendir.
 

Son Güncelleme: Çarşamba, 27 Temmuz 2011 15:23
Devamını oku
 
Veri Tabanı, Veri Ambarı ve İçerik Yönetim Sistemleri Sunumu
Projeler - Yüksek Lisans Projelerim

Erkan Okur - Bilgi Sistemleri Dersi Sunumu Ocak 2008'de başladığım Yüksek Lisans hayatımda, ilk projemi Prof. Dr. Hadi Gökçen'in verdiği ENM 529 Bilgi Sistemleri dersinde, lisans yıllarında da aynı sınıfta buluğum sevgili Sahil Dindar arkadaşım ile birlikte tamamladım.

Proje konumuz olarak; Veri Tabanı, Veri Ambarlama ve Veri Marketi ile İçerik Yönetim Sistemleri'ni seçtik. Proje zarfında, bu konularda literatür ve akadademik araştırmaları ile makale incelemeleri yaparak, yaptığımız sunumla sınıftaki arkadaşlarımızı bilgilendirmeye çalıştık.

Ders kapsamındaki hazırladığımız sunum dosyasının .pps uzantılı halini yazının devamında bulabilirsiniz.

Ayrıca yine yazının devamında, işinize yaracağını düşündüğüm Access Kullanma Rehber.doc ve SQL Temel Bilgiler ve Kodlar.pdf dökümanlarını da bulabilirsiniz.

Son Güncelleme: Pazar, 16 Mayıs 2010 01:23
Devamını oku
 
<< Başlangıç < Önceki 21 22 23 24 25 26 27 Sonraki > Son >>

Sayfa 27 / 27

Takip Edin

Güncel site içeriğini haberdar olmak için, e-posta listesine kaydolabilir, RSS beslemesine abone olabilir veya Twitter ve LinkedIn sayfalarımı takip edebilirsiniz.
 
 
 

Sosyal Paylaşım

Erkan Okur Kimdir
facebook twitter linkedin
about.me google profiles wordpress
Who is Erkan ?

İş İlanları - İş Habercisi

İş Arama Motoru
Bölge Bazında İş İlanları
Sektör Bazında İş İlanları

 İş İlanları Bölümü Sponsoru www.careerjet.com.tr