Erkan Okur Resmi Web Sitesi

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
BABOK® Guide (A Guide to the Business Analysis Body of Knowledge®) v3 Hakkında Bilgiler
Makaleler - İş Analizi Makaleleri

BABOK Guide v3

BABOK® Guide v3, uygulayıcılara ve onların paydaşlarına, değer ortaya koyma ve daha iyi iş çıktıları üretme konusunda yardımcı olmayı amaçlayan "olmazsa-olmaz" bir rehber kitaptır.

Yeni güncellenen v3 ile birlikte, agile, iş zekası, bilgi teknolojileri, iş mimarisi ve iş süreçleri yönetimi gibi konularda uygulaycılara temel açıklamalar ve destek sağlanarak, iş analizinin kapsamı genişletilmiştir.

BABOK® Guide v3, iş analizi kavramının kapsamını bilgi teknolojisi projelerinin ötesine taşıyarak ve daha iyi iş çıktıları üretmek ve iş başarısını yönetmek isteyen tüm profesyoneller için gerekli olan yetenek ve bilgilerin ana hatlarını ortaya koyarak, kullanıcılarına önemli değerler katmakta ve destek olmaktadır.

Son Güncelleme: Perşembe, 01 Ekim 2015 14:39
Devamını oku
 
Başarılı İnsanların Bilinen 12 Özelliği
Kariyer - Kişisel Gelişim

Başarıya Giden Yol - Başarılı İnsanların Bilinen 12 Özelliği

Başarılı insanları, diğerlerinden ayıran en önemli özelliğin "çok çalışmak" olduğuna şüphe yok. Bununla beraber, yapılan bağımsız araştırmalar ile başarılı insanların ön plana çıkmasını sağladığı düşünülen ortak özelliklere de ulaşıldı.

Strayer Üniversitesi’ndeki bir çalışma çoğu insanın başarıyı kişisel amaçlara ulaşmak ile alakalı olduğunu düşündüğünü ortaya koydu. Ultra başarılı insanlar kendilerini kişisel amaçlarına ulaşarak tatmin ederler. Hayatlarının çoğu farklı boyutunda –arkadaşlık ilişkilerinde, fiziksel ve zihinsel sağlıklarında, ailelerinde ve işlerinde (iyi olmakla yetinmedikleri aynı zamanda haz aldıkları işlerinde)– başarılı olmuşlardır. TalentSmart bir milyondan fazla insanla bir araştırma yürütmüştür ve biz öğrendik ki başarılı insanlar birçok yönden birbirilerine benziyor ve çok fazla ortak yanı var. Özellikle, başarılı insanlar; sakin ve üretken kalmak için duygularını yönetme özelliğine sahiptir.

"Başarılı İnsanların Bilinen 12 Özelliği"ne ulaşmak için lütfen yazının devamını okuyun.

Son Güncelleme: Çarşamba, 30 Eylül 2015 17:39
Devamını oku
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 6 / 28

Takip Edin

Güncel site içeriğini haberdar olmak için, e-posta listesine kaydolabilir, RSS beslemesine abone olabilir veya Twitter ve LinkedIn sayfalarımı takip edebilirsiniz.
 
 
 

Sosyal Paylaşım

Erkan Okur Kimdir
facebook twitter linkedin
about.me google profiles wordpress
Who is Erkan ?

İş İlanları - İş Habercisi

İş Arama Motoru
Bölge Bazında İş İlanları
Sektör Bazında İş İlanları

 İş İlanları Bölümü Sponsoru www.careerjet.com.tr