Erkan Okur Resmi Web Sitesi

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Interneer's IAP BPMS Platformu Hakkında Teknik Bilgiler PDF Yazdır

Interneer Mimarisi

Geliştirme araçları kurumsal uygulamalar oluşturmak için bilgi teknolojilerinin etkin kullanımında temel bir rol oynuyor. Geliştirme araçları kuruluşlara pazarda bilgi teknolojilerini rekabetçi avantajlara çevirmesi için kurumların birleşik uygulamalar oluşturmasına ve özelleştirmesine olanak sağlar.

Interneer, kullanıcı arayüzü, orta-katman bileşenlerinin geliştirilmesi ve birleştirilmesi, sürüm denetimi ve veri erişim bileşenlerinin geliştirilmesi konularını da kapsayacak şekilde geliştirme yaşam döngüsünün tüm gereksinimlerine (yönlerine) cevap vermek üzere Microsoft Visual Studo .Net Flash MX ve Visual SourceSafe kullanır.

Ayrıca Interneer darboğazları ve hatalarlı tanımlamayı kolaylaştırmak için hata ayıklayıcı, SQL profilleri, performans monitörleri ve bellek yönetimi araçları gibi ilave kütüphaneleri ve araçları kullanır.

Interneer Geliştirme Araçları ve Ürün MimarisiInterneer Geliştirme Araçları
 

Entegre kurumsal uygulamalar Interneer için ana odak noktasıdır. Bunun gibi uygulamaları inşa etmek dizayn sürecinde belli bir dikkat ve modüler, açık uygulama mimarisi gerektirir.

Bu gereklilikleri karşılamak için Interneer’ın kurumsal uygulama mimarisi, akıllı uygulama paylaştırma, modüler ve yeniden kullanılabilir bileşenler, 3. Parti uygulamalarla birlikte kullanılabilirlik içeriklerine sahiptir.

Uygulama mimarisi kullanıcı arabirimi, iş mantığı ve veri erişim gibi mantıklı katmanlara ayrılır. Bu mimari web uygulamaları için ideal bir esnek bileşen tabanlı yapı sağlar.

 Kullanıcı Arabirimi Katmanı- ASP.NET (.aspx dosya türü), HTML, JavaScript, CSS ve Flash da geliştirilen bu katman tüm kullanıcı arayüzü bileşenleri için kodu içerir. ASP.NET internet bilgi serverı (ISS) ve .NET Framework altında çalışır ve uygulamanın veri ve iş mantığına erişim için .NET veya COM nesneleri ile iletişim sağlar.

İş Mantık Katmanı- İş mantığı katmanı kullanıcı arayüzü ve veri erişim katmanları ile etkileşim için kod içerir. İş nesneleri veri üzerinde ki kullanıcı arabirimi tarafından yürütülen özel iş mantığı içerir. .NET Framework üzerinde çalışır ve veriye ulaşım ve uygulamanın iş mantığı için .NET yada COM nesneleri ile iletişim içindedirler.

Veri Erişim Katmanı-Veri erişim katmanı veritabanında ki verilere ulaşır. Veri erişim katmanında ki .NET nesneleri kullanılabilir satır kümeleri içinde ki veri depoları içinden veri çıkarmak için Microsoft ADO.NET’i kullanır.

Bu mimari aşağıda ki gibi bazı temel faydaları sağlar.

Çok Katmanlı Bölme-Uygulama kullanıcı ara birimi, orta katmanlı iş mantığı ve veri erşimi için bağımsız katmanlara ayrışabilir. Bu durum esneklik ve modülerlik sağlar. Böylece uygulamalar değişen gerekliliklere ve değişken müşteri biçimlerine kolay uyum sağlar.

Yeniden Kullanılabilir Bileşenler-Çoğu iş mantığı yeniden kullanılabilir .NET bileşenleri ile sarmalanmıştır. Bu bileşenler orta katmanlı bir ağ üzerinden açıkça paylaştırılabilir.

Ölçeklenebilirlik-Orta katmanlı iş bileşenleri dağıtık veri tabanı işlemleri ve binlerce eşzamanlı kullanıcılı dizi/ kaynak havuzu için kusursuz bir destek sağlayan .NET Framework ile çalışır.

Standartlar İçin Destek-Bu mimari VB.Net, HTML, JavaScript, Flash MX ve Dinamik HTML gibi standart diller üzerine inşa edilmiştir. Ayrıca tam olarak desteklenen standartlara SSL, http ve SQL’de dahildir.

Interneer İle EntegrasyonInterneer Entegrasyon

Interneer Intellect platformu arka ofis sistemlerine entegre olmak için standart bir arabirim sağlar. Standart ara birimler HR sistemlerinden platforma,  çalışan verileri gibi bilgileri almak için bulunur. Aynı şekilde standart ara birimler, bordro sistemlerine işçi saat bilgilerinin aktarılması için de bulunabilirler.

Intellect platformu iş mantığının, web servislerinin, XML’in birleşimiyle gelişim hızını arttırır ve entegrasyon çabasını önemli ölçüde azaltır. Bu yapı mevcut data ve sistemlere güvenilir erişim sayesinde sistemden sisteme iletişime imkan sağlar.

Ek olarak Intellect platformunun uygulama programlama arayüzü (API) araç seti İntellect platformunda ki sorgu ve güncelleme bilgileri için diğer sistemlere yetki veren bir dizi işlev ortaya koyar. Bu yetenek IT grubunuza diğer Intellect platformu olmayan inşa sistemleri ve uygulamaları ile kusursuz entegrasyon yürütülmesine izin verir. Örneğin mevcut sipariş giriş sisteminize veya ambar verilerinize API’leri kullanarak erişebilirsiniz. IT grubunuz Intellect platformu, XML ve SOAP tabanlı web servisleri ile arayüz için hemen hemen bütün programlama dillerini kullanabilir.

Intellect Platformu ayrıca kullanıcıya, web hizmetlerini veya XML leri sadece erişmekle kalmayıp ayrıca kullanacak Intellect Platformu içindeki iş mantığının alınması, aranması veya kopyalanması gibi mevcut uygulamalar yoluyla yapılandırmasına izni verir. Örneğin bir yazılım geliştiricisi Oracle’dan veri alabilir ve XML kullanarak web servis yolu ile veriyi Intellect platformuna geçirebilir. İntellect platformu içinde yönetimsel kullanıcılar veri ile ilgili ne yapacaklarının ileri kararlarını verebilirler. ( raporda göster, bir tabloya ekle gibi) Bu kullanıcı aynı zamanda oracle’a veriyi geri gönderebilir. Bu işlem son kullanıcı tarafından herhangi bir programlama gerektirmez. Veri Oracle’a XML olarak web servis üzerinden iade edilir. Oracle yazılım geliştiricisi çıktı veriyi, bir Oracle veri tabanına eklemek gibi süreç izleyebilir. Ek olarak API araç seti Excel dosyalarından veri çekmeye ve veri eklemeye, macro yoluyla üçüncü şahıs istemcinin uygulamayı otomatik olarak başlatmasına, Intellect platformunun İş akışına Microsoft Project’ten dosyalar entegre etmeye olanak verir.

API araç seti ayrıca, entegrasyonu hızlandırmak için kapsamlı teknik belgeler ve örnek kodlar içerir.

Interneer Sistem GereksinimleriInterneer Sistem Gereksinimleri

EVSAHİBİ SEÇENEĞİ-DONANIM VE YAZILIMI

Müşterinin kullandığı sistem masaüstü, dizüstü ya da microsoft windows işletim sistemini çalıştıran her hangi bir cihaz  olabilir. Aşağıdaki tablolar müşteri işletim sisteminin max. performans sağlaması için ihtiyaç duyulan minimum yazılım ve donanım gereksini listelemektedir.

 Minimum Masaüstü Gereksinimleri

 • İşlemci: Pentium IV işlemci veya daha iyisi
 • OS: Windows 2000 veya daha üstü
 • Hafıza: 512 MB RAM veya daha iyisi
 • Tarayıcı: Microfosft Internet Explorer 6 ve üzeri
 • Şebeke: 100 Mbps Ethernet veya geniş bant  

LİSANSLI YÜKLEME SEÇENEĞİ MÜŞTERİ SUNUCU DONANIM VE YAZILIMI

25`den az kullanıcının desteklediği uygulamalarda genellikle web sunucusu veya veri tabanına ev sahipliği yapmak için tek sistemde işlem yapılabilmektedir. Daha geniş uygulamlarda ve daha geniş veri tabanlarında ayrı sunucular tavsiye ediyoruz. Aşağıda listelenen sunucu özellikleriyle ilgili ilave ayrıntılar için lütfen bir Interneer uzmanıyla irtibat kurunuz.

Minimum Veritabanı Sunucu Gereksinimleri

 • Tanım: Tavsiye edilir
 • İşlemci: İkili Intel Xeon İşlemci 2.8 ghz veya daha iyisi
 • Hafıza: 4GB RAM veya daha iyisi
 • Sistem Sürücüsü: RAID 5 kontrollü 15K RPM sürücüleri
 • OS: Windows 2003 sunucusu
 • Veritabanı: SQL 2000 ve üzeri versiyonlar
 • Tarayıcı: MS Interner Explorer 6 veya daha üzeri versiyonlar
 • Şebeke: 100 Mbps Ethernet veya geniş bant 
 • CD ROM: Gerekli
 • Destekleme Sistemi: Gerekli
 • UPS Sistemi: Gerekli

Minimum Ağ(ISS) Sunucu Gereksinimleri

 • Tanım: Tavsiye edilir
 • İşlemci: İkili Intel Xeon İşlemci 2.8 ghz veya daha iyisi
 • Hafıza: 2GB RAM veya daha iyisi
 • Sistem Sürücüsü: 100 GB
 • OS: Windows 2003 sunucusu
 • Web Sunucusu: Internet bilgi servisi (ISS) MS.Net Çatılı
 • Tarayıcı: MS Interner Explorer 6 veya daha üzeri versiyonlar
 • İlave Yazılım: MS Office 2003, MS Project 2003 (istendiği taktirde)
 • Şebeke: 100 Mbps Ethernet veya geniş bant 
 • CD ROM: Gerekli
 • Destekleme Sistemi: Gerekli
 • UPS Sistemi: Gerekli 

Yük Dengeleme: İlave veri tabanı ve ağ tabanı sunucuları performans ve ölçeklendirilirliği arttırmak için alt yapıya ihtiyaç duyabilir. Çoklu sunucularda yükü aktarmak için ekstra bir bilgisayara ihtiyaç vardır. Eğer sunucu çökerse yük dengeleyici makinelerin bozuk kalma süresi olmaksızın yükü yeniden dağıtabilir.

EVSAHİBİ SEÇENEĞİ-DONANIM VE YAZILIMI

Müşterinin kullandığı sistem masaüstü, dizüstü ya da microsoft windows işletim sistemini çalıştıran her hangi bir cihaz  olabilir. Aşağıdaki tablolar müşteri işletim sisteminin max. performans sağlaması için ihtiyaç duyulan minimum yazılım ve donanım gereksini listelemektedir. Sistem özellikleriyle ilgili ilave ayrıntılar için lütfen bir Interneer uzmanıyla iritbat kurunuz..
 

Açıklama: Interneer's IAP BPMS Süreç Yönetim Sistemi Platformu Hakkında Teknik Bilgiler
Etiketler: Interneer, Interneer's IAP, Interneer Intellect, Interneer BPMS, Interneer Süreç Yönetim Yazılımı, Interneer Geliştirme Araçları, Interneer Ürün Mimarisi, Interneer İle Entegrasyon, Interneer Sistem Gereksinimleri
Kaynak: Interneer's IAP
Google: Interneer's IAP Süreç Yönetim Yazılımı
Erkan OKUR Diyor ki:

   Interneer's IAP Süreç Yönetim Yazılımı hakkında bilgi almak için iletişim formu aracılığıyla bana ulaşabilirsiniz.

Son Güncelleme: Çarşamba, 28 Aralık 2016 21:13
 

İstatistikler

Kayıtlı Kullanıcı : 190
Paylaşılan Yazı : 75
Web Bağlantıları : 5
Toplam Yazı Okunma : 469399

Kimler Çevrimiçi?

Şu anda 121 konuk çevrimiçi

Takip Edin

Güncel site içeriğini haberdar olmak için, e-posta listesine kaydolabilir, RSS beslemesine abone olabilir veya Twitter ve LinkedIn sayfalarımı takip edebilirsiniz.
 
 
 

Sosyal Paylaşım

Erkan Okur Kimdir
facebook twitter linkedin
about.me google profiles wordpress
Who is Erkan ?

İş İlanları - İş Habercisi

İş Arama Motoru
Bölge Bazında İş İlanları
Sektör Bazında İş İlanları

 İş İlanları Bölümü Sponsoru www.careerjet.com.tr