Erkan Okur Resmi Web Sitesi

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Değişiklik ve Konfigürasyon Yönetimi PDF Yazdır

Değişiklik ve Konfigürasyon Yönetimi

Değişiklik ve Konfigürasyon yönetimi (CCM), üretim süreçlerinde sık sık engel teşkil eden, ciddi ve karmaşık bir konudur. Bu nedenle çoğu zaman firmalar, Değişiklik ve Konfigürasyon Yönetimi ihtiyacını birden fazla yazılım kullanarak çözmeye çalışırlar.

Lider firmalar; daha hızlı, daha kaliteli ürünler ortaya koyabilmek ve yenilikçi anlayışı sürekli kılabilmek adına, organizasyonun ilgili tüm birimlerini etkin bir şekilde Değişiklik ve Konfigürasyon süreçlerine dahil ederek, üretimde verimliliği ve karlılığı en üst düzeye çıkarabilmeyi başarmışlardır.

Değişiklik ve Konfigürasyon Yönetimi neden son on yıl içerisinde oldukça zor ve karmaşık bir hal almış ve sektör bazlı olarak pek çok farklı ihtiyaç ön plana çıkmıştır. Peki, büyük firmalar bu sorunu nasıl çözebilmişlerdir?

Bu sorunun cevabı ve "Değişiklik ve Konfigürasyon Yönetimi - Change and Configuration Management (CCM)" konusunda detaylı bilgilere ulaşmak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Değişiklik ve Konfigürasyon Yönetimi

Değişiklik ve Konfigürasyon Yönetimi Nedir? - Girdiler ve Çıktılar

Değişiklik ve Konfigürasyon Yönetimi

Değişiklik ve Konfigürasyon Yönetimi - Kritik Bazı Görüşler

Değişiklik ve Konfigürasyon Yönetimi
 
Değişiklik ve Konfigürasyon Yönetimi - Sektörel İhtiyaçlar
 
Günümüzün ileri düzey teknolojilerinden biri kabul edilebilecek Süreç Yönetimi (PLM) yazılımları sayesinde, yukarıda tanımlanan tüm sorular cevap bulmuş ve kalıcı çözümler sağlanmıştır.
 
Yazının devamında bulabileceğiniz dökümanda, Değişiklik ve Konfigürasyon Yönetimi, aşağıda verilen başlıklar kapsamında detaylı olarak sizlere sunulmaktadır.
• Değişiklik ve Konfigürasyon yönetiminde,üreticileri kısıtlayan aşağıda detayları verilen 5 temel sorun için çözümleri önerileri.
• Önemli organizasyonlar neden ve nasıl CCM prosesleriyle mücadele ederler?
• Dünya çapında örnekleriyle kanıtlanmış önemli uygulamalar.
 
Değişiklik ve Konfigürasyon Yönetimi- Çözülmesi Gereken Zorluklar
1. Ürün Konfigürasyonlarını Yönetmek
Zorluk: Ürün konfigürasyonlarını ve zamana bağlı olarak değişimlerini, doğru şekilde oluşturma, anlama ve takip etme eksikliği
2. Esnek ve Güvenilir bir Değişiklik Süreci Oluşturabilmek
Zorluk: Hızlı ve hassas şekilde tasarım değişimlerine ayak uydurabilecek; esnek ve güvenirlik bir değişiklik süreci oluşturmanın zorluğu
3. Farklı Disiplinler Arası Değişiklik ve Konfigürasyon Yönetimi
Zorluk: Etkisiz ve verimsiz değişiklik kontrol süreçleri, tasarım değişikliklerinin senkronizasyonunda yaşanan zorluklar
4. Tüm Katılımcıların Değişiklik Süreçlerine Dahil Olabilmesi
Zorluk: Çok değerli tasarım verilerini (fikri mülkiyet - intellectual property (IP)) korurken, tüm katılımcıları, taşeron ve ortakları değişiklik süreçlerine entegre etmenin zorluğu
5. Yapılan Değişikliklerin Mühendislik ve Üretim Arasında Koordinasyonu
Zorluk: Mühendislik ve Ürerim birimlerini, tek ve eş zamanlı kullanan bir değişim sürecinde bir araya getirmenin zorluğu
 
Yazının devamı ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) konusunda çok daha fazla bilgi için www.infoma.biz adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Kaynak: İnformatik Bilgisayar Sistemleri - www.infoma.biz
 
Son Güncelleme: Cumartesi, 19 Eylül 2015 00:46
 

İstatistikler

Kayıtlı Kullanıcı : 190
Paylaşılan Yazı : 75
Web Bağlantıları : 5
Toplam Yazı Okunma : 486998

Kimler Çevrimiçi?

Şu anda 140 konuk çevrimiçi

Takip Edin

Güncel site içeriğini haberdar olmak için, e-posta listesine kaydolabilir, RSS beslemesine abone olabilir veya Twitter ve LinkedIn sayfalarımı takip edebilirsiniz.
 
 
 

Sosyal Paylaşım

Erkan Okur Kimdir
facebook twitter linkedin
about.me google profiles wordpress
Who is Erkan ?

İş İlanları - İş Habercisi

İş Arama Motoru
Bölge Bazında İş İlanları
Sektör Bazında İş İlanları

 İş İlanları Bölümü Sponsoru www.careerjet.com.tr