Erkan Okur Resmi Web Sitesi

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Relex; Yenilenen Arüyüzü ile Windchill Quality Solutions PDF Yazdır

Kalite Yaşam Döngüsü Yönetimi (QLM) yaklaşımıyla, bir ürünün yaşam süresi boyunca, ürün performansı, güvenilirliği ve güvenliğinin, ilgili ürünün gereksinimlerine uygun olarak ilerlemesi garantileyebilirsiniz ...

PTC Windchill Quality Solutions, sunmuş olduğu modüler yapı sayesinde yalnızca ihtiyaç duyduğunuz çözüme sahip olmanızı sağlarken, bütünleşik mimarisi ile de tüm modülleri tek bir merkezden yönetebilmenize ve modüller arasında kolayca bilgi alışverişi yapabilmenize imkan verir.

PTC Windchill Quality Solutions çözümleri sunmuş olduğu gelişmiş altyapının yanısıra kullanıcılara sağladığı özelleştirme imkanlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Firmalar, mevcut veya hedefledikleri Kalite Yönetim sistemini programlama dili bilgisi gerektirmeden kolayca yazılıma aktarabilmekte, yazılımda bulunan tabloları ve formları kolayca ihtiyaçlarına göre uyarlayabilmektedir.

PTC Windchill Quality Solutions - Kalite Çözümleri Ailesine ait modüllerin detaylı bilgilerini incelemek için yazının devamını inceleyebilirsiniz.

Windchill Quality Solutions - Kalite Çözümleri Ailesi

PTC Windchill FRACAS

PTC Windchill FRACAS: Hata Raporlama, Analiz ve Düzenleyici Faaliyet Sistemi

Kapalı-döngü, Hata Raporlama, Analiz ve Düzenleyici Faaliyet sistemidir. Ürün kalitesini ve güvenilirliğini artırmak adına, düzenleyici faaliyet süreçlerinin yönetilmesine, problemli alanları belirlenmesi ve güvenilirlik tahmini için tespit edilmiş hata kayıtlarının yönetilmesine imkan sağlar.

Desteklenen bazı yaklaşımlar: 8D process, CAPA, RMAs, ISO 9000 compliance ve Customer quality and complaints.

PTC Windchill Prediction

PTC Windchill Prediction: Güvenilirlik Tahmini Analizi

Sistem hatalarının modellenmesi amacıyla pek çok ülke ve uluslararası organizasyon tarafından geliştirilmiş model standartlarını (calculation model) kullanarak sistemlerin ve bileşenlerin (montaj, alt montaj veya parça) hata oranını (FR = failure rate) tahmin etmenize imkan sağlar.

Desteklenen bazı standartlar: MIL-HDBK-217, Telcordia Issue 1 & 2, 217Plus ve PRISM.

PTC Windchill FMEA

PTC Windchill FMEA: Hata Türü ve Etkileri Analizi

Bir sistem veya süreçte yer alan hatanın olası türlerini (tiplerini) tanımlayarak ve ilgili tasarımların gelişimi açısından bu hataların etkilerini analiz etmenize imkan sağlar. Genellikle HTEA veya HTEKA olarak da kullanılır. Savunma sanayi ve ticari ürün standartları için şablonları mevcuttur.

Desteklenen bazı standartlar: MIL-STD-1629A, FMD-97, BS5760, HAZOP ve SAE ARP5580.

PTC Windchill FTA

PTC Windchill FTA: Hata ve Olay Ağacı Analizi

Kompleks sistemlerde, sistem güvenirliğini ve güvenlik ihtiyaçlarını belirleyebilmek için güçlü görselleştirme ve analiz araçlarını kullanmanıza imkan sağlar. Hem niceliksel ve hem de niteliksel istenmeyen olayların potansiyel sebeplerini belirleyebilir, VE ve VEYA kapıları gibi mantıksal operatörler ile grafiksel bir ağaç yaratabilirsiniz.

Desteklenen bazı standartlar: Static coherent logic, Static non-coherent logic, Dynamic gate support ve Enforces correct tree logic.

PTC Windchill Maintainability

PTC Windchill Maintainability: Bakım Tahmini Analizi

Sistem uygunluğu hedeflerine ulaşabilmek, sistemin kapalı kalma zamanını en aza indirmek, sistem uygunluğunu artırmak ve bakım zamanlarını tahmin etmek adına bakım metriklerini analiz etmenize imkan sağlar. Bakım planlarının geliştirilmesine, MTTR (bakımlar arası ortalama zaman) değerinin ve diğer bakım parametrelerinin belirlenmesine yardımcı olur.

Desteklenen bazı standartlar: Supports MIL-HDBK-472 procedures: 2, 5A ve 5B .

PTC Windchill RBD

PTC Windchill RBD: Güvenilirlik Blok Diyagram Analizi

Gelişmiş sistem modelleme tekniklerini kullanarak, güvenilirlik, uygunluk ve maliyet analizleri yapmanıza imkan sağlar. Kompleks ve yedekli çalışan sistemleri modelleyerek, sistem performansını daha hızlı ve verimli şekilde belirleyebilirsiniz.

Desteklenen bazı standartlar: Series Parallel operation, Hot/warm/cold standby, Redundant, Bridge ve K-out-of-n.

PTC Windchill Weibull

PTC Windchill Weibull: Yaşam Verileri Analizi

Ürün yaşamının tüm aşamaları boyunca saha veya gerçek verileri toplayarak, istatistiksel analiz teknikleri kullanıp güvenilirlik parametrelerini tahmin etmenize imkan sağlar. Bakım planlaması, garanti opsiyonları ve parça değişim stratejilerini belirleme için faydalı bir yaklaşımdır. Elimizdeki örnek veriler sınırlı bile olsa, analiz çalışmalarından verimli sonuçlar elde edebilirsiniz.

Desteklenen standartlar:Weibull (2 or 3 parameters), Lognormal, Normal, Gumbel lower and upper, Exponential (1 or 2 parameters), Rayleigh (1 or 2 parameters), Gamma, Logistic ve Log-Logistic .

PTC Windchill LCC

PTC Windchill LCC: Yaşam Boyu Maliyet Analizi

Bir sistemin, tüm yaşamı boyunca ortaya çıkacak maliyetini belirlemenize, farklı konfigürasyonların ve ilişkili maliyetlerin karşılaştırabilmenize imkan sağlar. Güvenilirlik parametrelerine bağlı maliyetler için, güvenilirlik analizleri beraber çalışabilmektedir.

Desteklenen analizler :Tasarım, Üretim, Garanti Tamir, Piyasadan Çekme aşamalarına ilişkin analizler.

PTC Windchill ALT

PTC Windchill ALT: Hızlandırılmış Yaşam Testleri Analizi

Normal operasyon koşulları altında farkedilmesi zor olan hatalar, parçalar veya sistem üzerinde uygulanan hızlandırılmış stres testleri yardımıyla daha hızlı ve daha az maliyetli şekilde tespit edilebilir. Hızlandırılmış yaşam testleri yazılımı, sistem bileşenlerinin zayıflıklarını, tasarım değişikliklerinin çok daha az maliyetle yapılabildiği, tasarım sürecinin başlarında belirleyip, gidermenize imkan sağlar.

Desteklenen testler: Sıcaklık, nem, titreşim, voltaj vb. Ayrıca 2-10 arası farklı testi beraber çalıştırabilirsiniz.

PTC Windchill Markov

PTC Windchill Markov: Durum Değişim Diyagramı Analizi

Durum değişim diyagramları kullanarak başka hiç bir araçla modelleyemeceğiniz kompleks sistemleri, güvenilirlik / uygunluk değerine ilişkin parametrelerini tahmin etmek amacıyla modelleyip, analiz etmenize imkan sağlar.

Desteklenen yaklaşımlar: Dynamic behavior, Sequence dependency, Interdependency.

PTC Windchill CAPA

PTC Windchill CAPA: Düzenleyici ve Önleyici Faaliyet Yönetimi

Ürün kalitesini artırmak için, düzenleyici ve önleyici faaliyetlerinizi (DÖF) yönetmenize imkan sağlar. Kullanıma hazır, önceden tanımlanmış uluslararası standartlara uygun DÖF iş akışlarından birini seçerek, sisteminizde tespit edilen hataların düzenlenmesi ve önlenmesi ile ilgili çalışmalarınızı yazılım ortamına aktarabilirsiniz.

Windchill Quality Solutions - Tanıtım Videoları

Desteğe Mi İhtiyacınız Var?
Detaylı bilgi almak istediğiniz Windchill Quality Solutions modül veya modülleri için 0212 222 32 35 no'lu telefon aracılığıyla İnformatik Bilgisayar ile irtibata geçebilirsiniz.

Son Güncelleme: Salı, 26 Ağustos 2014 21:01
 

İstatistikler

Kayıtlı Kullanıcı : 190
Paylaşılan Yazı : 75
Web Bağlantıları : 5
Toplam Yazı Okunma : 571931

Kimler Çevrimiçi?

Şu anda 218 konuk çevrimiçi

Takip Edin

Güncel site içeriğini haberdar olmak için, e-posta listesine kaydolabilir, RSS beslemesine abone olabilir veya Twitter ve LinkedIn sayfalarımı takip edebilirsiniz.
 
 
 

Sosyal Paylaşım

Erkan Okur Kimdir
facebook twitter linkedin
about.me google profiles wordpress
Who is Erkan ?

İş İlanları - İş Habercisi

İş Arama Motoru
Bölge Bazında İş İlanları
Sektör Bazında İş İlanları

 İş İlanları Bölümü Sponsoru www.careerjet.com.tr