Erkan Okur Resmi Web Sitesi

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Kariyer Planlama Bölümü

Kariyer Planlama Ana Sayfası

Erkan Okur Tarafından Derlenmiş Kariyer Planlama Yazıları

Etiketler: Kariyer Planlama Makaleleri, Röportajları, Geleceğin İşleri, Kariyer Planları İçin TavsiyelerBaşarısız Bir Yönetici Olmanın Yolları PDF Yazdır
Başarısız Yönetici Olmanın YollarıLinkedIn sitesini uzun süredir kullanıyor olsam da, gerçekten güzel paylaşımlar yapılan LinkedIn gruplarını yeni yeni farkediyorum denebilir. Son dönemde yakından takip ettiğim gruplardan biri de Prof.Dr. Türker Baş tarafından yönetilen Yeni İK grubu oldu.

Bu sabah Yeni İK grubunda gördüğüm, Hande Erinç tarafından "Genç Gelişim Dergisi"nden alıntılan "Başarısız Bir Yönetici Olmanın Yolları" adlı yazıyı sizinle paylaşmak istedim.

35 maddeden oluşan "Başarısız Yönetici Olma Kılavuzu"nu yazının devamında bulabilirsiniz. 
 
Son Güncelleme: Cuma, 02 Aralık 2011 10:12
Devamını oku
 
Proje Yönetimi Becerisi Sizi IT Alanında Bir Kahraman Yapar PDF Yazdır
Proje Yönetimi

Bilgi teknolojileri ve iş başarısı alanlarındaki yarışlarda sona ulaşabilmek en önemli adımdır. Bu yüzden bilgi teknolojileri kariyerinin önemli bir alanı proje müdürlüğüdür.

Proje Yönetimi üzerine “Project Management Made Easy” de dahil olmak üzere 3 tane kitabın yazarı Sid Kemp, iş dünyasında büyümenin diğer insanları kontrol edebilmekle ilgili olduğunu söylemiştir. “ Eğer bir takımı yönetme yeteneğine sahip olduğunuzu kanıtlayabilirseniz, IT alanında bir proje müdürü olma yolundasınız demektir. Ve başarılı proje müdürlerini birçok şirkette kendi isimlerini markalaştırma yeteneğine sahiptirler.

Son Güncelleme: Salı, 24 Ağustos 2010 21:43
Devamını oku
 
IT Uzmanlarının İş Bulmalarını Sağlayacak 7 Öneri PDF Yazdır
 IT Bilgi İşlem UzmanıNüfus patlaması boyunca rağbet gören teknisyenlere formalite icabı bir iş görüşmesinden sonra işe kabul edilirlerdi. Ancak, günümüz de firmaların seçiciliği gittikçe artmaktadır, yani çok deneyimli teknoloji uzmanları bile gerçeklerle yüzleşmeli. İşe alınmak için artık Java kodlaması yapmanız yeterli değil, özgeçmişler içinde boğulmuş firmalara kendinizi pazarlamayı da bilmelisiniz.

Kariyer yönetim firması Silicon Valley’nin sahibi Pati Wilson, kendini firmalara beğendirmenin gerekliliğini unutmuş kişiler bu işin hiç kolay olmadığını bilmelidir diyor ve marka olan birçok insanın bu olaya uzak olduğunu belirtiyor.

İş hayatının yeni gerçekleriyle başa çıkabilmeniz için, aşağıdaki 7 öneriyi kendinizi pazarlama konusunda hızlı bir kurs olarak düşünün:
Son Güncelleme: Salı, 10 Ağustos 2010 21:06
Devamını oku
 Takip Edin

Güncel site içeriğini haberdar olmak için, e-posta listesine kaydolabilir, RSS beslemesine abone olabilir veya Twitter ve LinkedIn sayfalarımı takip edebilirsiniz.
 
 
 

Sosyal Paylaşım

Erkan Okur Kimdir
facebook twitter linkedin
about.me google profiles wordpress
Who is Erkan ?

İş İlanları - İş Habercisi

İş Arama Motoru
Bölge Bazında İş İlanları
Sektör Bazında İş İlanları

 İş İlanları Bölümü Sponsoru www.careerjet.com.tr