Erkan Okur Resmi Web Sitesi

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
İnformatik Firmasında, İş Geliştirme ve Proje Mühendisi Olarak Göreve Başladım PDF Yazdır
İnformatik Bilgisayar Sistemleri

12 Mart 2012 tarihi itibariyle İnformatik Bilgisayar Sistemleri San. Tic. A.Ş firmasında "İş Geliştirme ve Proje Mühendisi" olarak göreve başladım. 25 yıla yakın bir süredir faaliyet gösteren ve "Türkiye İçin" katma değerli çözümler sunan bir firmada, PLM (Ürün Yaşam Döngüsü) gibi bir süredir ilgi duyduğum ve çok büyük bir potansiyel barındığını düşündüğüm bir konuda, PTC gibi PLM kavramının ortaya çıkması / gelişmesinde büyük katkısı olan, sunduğu yazılım çözümleriyle dünya çapında başarılı yakalamış bir firmanın desteğinde çalışmanın büyük heyecanını duyduğumu söylemeliyim.

İnformatik firmasını kısaca tanıtan bir yazıyı ve ürün yelpazesi hakkında bilgileri yazının devamın bulabilirsiniz.

1988 yılında iş hayatına adım atan İNFORMATİK, INFOMA Şirketler Grubu'nun ilk üyesidir.

Kuruluşundan bugüne kadar birçok “ilk”e imza atan İNFORMATİK, endüstride bilhassa ARGE ve inovasyon kabiliyetlerinin kazanılmasına imkan veren Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) ve Bilgisayar Destekli Üretim (CAM) teknolojilerinin ülkemize kazandırılmasında gelişiminde öncü rol oynamıştır. "Özgün Tasarım, Özgün İmalat" sloganı ile yola çıkan İNFORMATİK, “Üreten bir Türkiye” için ileri teknoloji çözümlerine odaklanarak, bilgisayar destekli Bilimsel, Teknik ve Mühendislik uygulamaları alanında "KATMA DEĞERLİ ÇÖZÜMLER" üreten bir mühendislik firmasıdır.

İNFORMATİK, bu hedefleri doğrultusunda, konusunda dünya lideri ileri teknoloji firmaları PTC (ABD), BOEING (ABD), ALTIUM (Avusturalya), PCI (Kanada), firmaları ile iş ortaklığı anlaşmaları imzalamış ve iş ortaklarıyla işbirliği içerisinde, dünya ile eşzamanlı olarak, yeni nesil ileri teknoloji çözümleri ile ülke endüstrisine katkı sağlamaktadır.
Temsil ettiği CAD yazılımları ile KOSGEB Yazılım Havuzunda yer alan İNFORMATİK, kuruluşundan bu yana, başta ülkemizin ilk 500’e giren endüstri kuruluşları olmak üzere, KOBİ’ler ve KAMU’da sayısız projeye imza atmış ve çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.

Misyonumuz: İnsana ve çevreye yararlı ileri teknoloji içeren, katma değerli çözümler üreterek, toplum refahına katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz; Bilgisayar destekli, Bilimsel, Teknik ve Mühendislik Uygulamalarında KOMPLE ÇÖZÜMLER sunmak ve bu teknolojilerin Ülke endüstrisinde yaygınlaşmasına katkı sağlamaktır.

creo Windchill arbortext
mathcad altium
Son Güncelleme: Çarşamba, 21 Mart 2012 17:54
 

Takip Edin

Güncel site içeriğini haberdar olmak için, e-posta listesine kaydolabilir, RSS beslemesine abone olabilir veya Twitter ve LinkedIn sayfalarımı takip edebilirsiniz.
 
 
 

Sosyal Paylaşım

facebook twitter linkedin
Who is Erkan ?