Erkan Okur Resmi Web Sitesi

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Makaleler Bölümü Ana Sayfası

Makaleler Ana Sayfası

Erkan Okur Tarafından Derlenmiş Makaleler

Etiketler: Endüstri Mühendisliği Makaleleri, Proje Yönetimi Makaleleri, Lisans Bitirme Tezleri, Yüksek Lisans ve Doktora TezleriEtkin Bir Satış Pazarlama Aracı Olarak Kurumsal Web Sitesi PDF Yazdır
Satış Pazarlama Aracı Olarak Kurumsal Web Sitesi

İnternet giderek hayatımızda daha fazla yer alırken, kurumların da bu sanal dünyayı ciddiye alması ve bir kazanç kapısı olarak görmesi kaçınılmazdı. 

Son dönemi popüler konusu "Facebook", "Twitter" gibi sosyal mecraları kullanarak satış pazarlama çalışmaları yürütmek olsa da, kurumsal web siteleri aracılığıyla doğru hedef kitleye ulaşmanın ve siteye gelen ziyaretçileri satışa dönüştürebilmenin de hala önemini koruduğunu düşünüyorum.

Bu ve ilişkili olacak bir kaç yazıda, "kurumların web sitelerini satış ve pazarlama aracı olarak etkin şekilde kullanabilmeleri" için faydalı olacağını düşündüğüm bazı tavsiyelere yer vereceğim. Reklam çalışmaları için önemli reklam mecraları, farklı reklam modelleri ve bütçelerini ele alıp, temel seviye arama motoru optimizasyonu faaliyetlerini sıralayacağım.

Belki "Sosyal Medya Üzerinden Etkin Satış ve Pazarlama" konusunu da bir kaç yazıda kaleme alma şansı bulabilirim.

"Etkin Bir Satış Pazarlama Aracı Olarak Kurumsal Web Sitesi" yazı dizisinin giriş bölümünü okumak için konunun devamını inceleyebilirsiniz.

Son Güncelleme: Çarşamba, 03 Ağustos 2011 12:50
Devamını oku
 
Endüstri Mühendisliği Nedir ? | Farklı Sektörlerden Endüstri Mühendisleri ve Meslek Tanımları [Video] PDF Yazdır
Endüstri Mühendisliği Nedir ?

Günümüzde meslekler arasındaki keskin sınırların kaltığını, pek çok meslek grubunu ortak paydada buluşturan iş ve görev tanımları yapıldığını düşünüyor olsam da; ilk olarak öğrencilik yıllarımda tanık olduğum "Tamam verimlilik falan güzel de, tam olarak nedir bu Endüstri Mühendisliği ?" sorusunun halen bir "geyik konusu" olarak gündemde olduğu bir gerçek :)

Sanırım Bilgisayar, Makina ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği mesleklerinin aksine toplumda kalıplaşmış bir algı oluşturamadığı için "Endüstri Mühendisliği nedir?" sorusu "ne kadar iyi cevaplansa da"; bu "geyik konusu" gündemde kalmaya devam edecektir. "İnsan, makina, malzeme gibi elemanlardan oluşan sanayi ve hizmet sektöründeki sistemlerin incelenmesi, örgütlenmesi, yürütülmesi, denetlenmesi ve geliştirilmesi için sistem, model ve yöntem geliştirerek sorunları çözen bir bilim dalıdır" gibi bilimsel tanımların da istenen "algı"yı oluşturamayacağı açıktır.

Ekşisözlük'te gözüme çarpan bir linki tıkladığımda (İTÜ) İstanbul Teknik Üniversitesi'nin Endüstri Mühendisliği bölüm sayfasında paylaşılmış bir videoya ulaştım. Video 2010 yılında,  Buffalo Üniversitesi Sanatların Merkezi Video Üretim Grubu tarafından hazırlanmış ve NASA, ünlü bir çikolata fabrikası, büyük bir hastane, Disney World, ABD ordusuna savaş danışmanlığı yapan bir silah üreticisi gibi farklı sektörlerden pek çok firmada çalışan Endüstri Mühendislerinin yaptıkları işler hakkında bilgi vermesini içeriyor. Toplumun ihtiyaç duyduğu "algı" için faydalı bir kaynak olabilir diye düşünüyorum.

Konunun devamında 6 dakika 21 saniye süren videonun "Türkçe" altyazılı versiyonunu bulabilirsiniz.

Son Güncelleme: Çarşamba, 27 Temmuz 2011 15:22
Devamını oku
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 6 / 10

Takip Edin

Güncel site içeriğini haberdar olmak için, e-posta listesine kaydolabilir, RSS beslemesine abone olabilir veya Twitter ve LinkedIn sayfalarımı takip edebilirsiniz.
 
 
 

Sosyal Paylaşım

Erkan Okur Kimdir
facebook twitter linkedin
about.me google profiles wordpress
Who is Erkan ?

İş İlanları - İş Habercisi

İş Arama Motoru
Bölge Bazında İş İlanları
Sektör Bazında İş İlanları

 İş İlanları Bölümü Sponsoru www.careerjet.com.tr